Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Elektroninės PVM sąskaitos faktūros

Šioje skiltyje nagrinėjami nuo 2013 metų PVM įstatyme nustatyti elektroninių PVM sąskaitų faktūrų išrašymo ir naudojimo reikalavimai. Iki 2013 metų elektroninėmis PVM sąskaitomis faktūromis buvo laikomi saugiu elektroniniu parašu pasirašyti dokumentai. Nuo 2013 metų, įgyvendinus PVM direktyvos nuostatas, naudoti elektronines PVM sąskaitas tapo paprasčiau, tačiau atsirado ir naujų iššūkių – elektroninius dokumentus gaunančios ir išrašančios įmonės turi užtikrinti, kad duomenys elektroniniuose dokumentuose išliktų nepakitę, kad patys dokumentai būtų saugomi elektroninio formato visą 10 metų laikotarpį.


Gavo PVM sąskaitos faktūros kopiją elektroniniu paštu

2019-07-05
| 2 min.

Elektroniniu dokumentu yra laikoma elektroniniu paštu gauta sąskaita net ir tais atvejais, kai rašomas popierinis dokumentas, po to skenuojamas ir siunčiamas. Todėl gauti PVM sąskaitos faktūros...

Elektroniniu paštu gautos PVM sąskaitos faktūros yra tikri dokumentai ir turi būti registruojamos Gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registre. Jos tinka ir leidžiamiems atskaitymams pripažinti.

Elektroninių PVM SF saugojimas

2016-07-25
| 7 min.

Visos elektroniniu paštu gautos PVM sąskaitos faktūros yra elektroninės ir jas reikia saugoti elektroniniu būdu. Sąskaitas galima saugoti elektroninių dokumentų saugyklose, dokumentų valdymo sistemose,...

Pakeistos dokumentų perdavimo archyvams taisyklės

2016-03-29
| 1 min.

Likviduojamos įmonės elektronines PVM sąskaitas faktūras turės perduoti vienkartinio įrašymo laikmenose.

Faksu ir elektroniniu paštu gautos sąskaitos

2015-02-11
| 3 min.

Be parašo ar su skenuotu parašu, elektroniniu paštu ar elektroniniu faksu gauta PVM sąskaita faktūra tinka leidžiamiems atskaitymams pripažinti. Skenuota sąskaita faktūra netinka – ji turėtų...

Elektroninės PVM sąskaitos faktūros

2014-09-03
| 1 min.

Dokumentas laikomas elektroniniu, jeigu jis buvo perduotas elektroniniu būdu, ir nesvarbu, kaip jis buvo parengtas.

Atspausdinta elektroninė PVM sąskaita faktūra netaps popierine. Jeigu tikrins VMI, originaliu dokumentu bus laikoma elektroninė sąskaita. Į savivaldybės archyvą taip pat reikės perduoti elektroninę,...

PVM įstatyme nurodyta, kad tokį sutikimą gauti būtina, tačiau praktikoje bus laikoma, kad sutikimas yra gautas, jeigu pirkėjas neprieštaravo.

Elektroniniu paštu gautos sąskaitos

2013-07-08
| 2 min.

Iki 2012-12-31 taikyta praktika – spausdinti elektronines PVM sąskaitas faktūras, kad jos taptų popierinės – neturėtų būti taikoma. Originalus dokumentas yra toks, koks buvo gautas iš tiekėjo.

Elektroninis seminaras apie elektronines PVM sąskaitas-faktūras ir naujus reikalavimus SF rekvizitams nuo 2013 m.Šis specialus sąvadų rinkinys yra skirtas PVM sąskaitų faktūrų temai apžvelgti. Rinkinyje – konsultacijų, MERITS mokesčių konsultantų įžvalgų bei elektroninių seminarų sąvadai, kuriuose rasite pagal temas suskirstytus atsakymus apie PVM sąskaitų faktūrų rekvizitus, elektronines PVM sąskaitas faktūras, degalų kvitus, statybos darbų PVM sąskaitas faktūras, vėluojančias PVM sąskaitas faktūras, užsienietiškas PVM sąskaitas faktūras, debetines ir kreditines PVM sąskaitas faktūras, taip pat kitas temas, aktualias išrašant ir gaunant PVM sąskaitas faktūras. Į visus šiuos klausimus Jums atsako MERITS mokesčių patarėjų komanda. Pasirinkite Jus dominančią temą.

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 8000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.