Mokesčių SUFLERIS | Žinių patikrinimo testas

Nekilnojamasis turtas: PM ir PVM

PUBLIKUOTAS 2023-03-17

Kviečiame Jus pasitikrinti savo žinias - be įtampos, su arbatos ar kavos puodeliu. Šis testas skirtas Jūsų tobulėjimui ir savarankiškam žinių įsivertinimui.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
1. Kas yra įtraukiama į pastato esminio pagerinimo apmokestinamąją vertę PVM apskaičiavimo tikslais?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
2. Kokia suma toliau nurodytoje situacijoje bus laikoma turto vertės padidėjimo pajamomis pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais?

SITUACIJA: 2007 metais įmonė įsigijo žemės sklypą, įsigijimo kaina – 100 000 Eur plius PVM. Pirkimo PVM nebuvo atskaitytas, nes įmonė nebuvo PVM mokėtoja. 2014 metais žemės sklypas buvo perkainotas, nustatyta vertė – 80 000 Eur. 2022 metais šis sklypas buvo parduotas už 150 000 Eur plius PVM.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
3. Įmonė ketina parduoti žemės sklypą, kurio paskirtis – namų valda. Jo pirkimo PVM nebuvo atskaitytas, žemės sklypas nebuvo naudojamas įmonės veikloje. Ar jo pardavimas turi būti apmokestinamas PVM?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
4. Kaip toliau nurodytos sąnaudos turi būti vertinamos pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais?

SITUACIJA: įmonė įsigijo butą, kurio baigtumas – 85 proc. Butas šiuo metu nėra naudojamas įmonės veikloje ir nėra atiduotas eksploatuoti, nes vyksta statybos užbaigimo iki 100 proc. darbai. Šiuo laikotarpiu įmonė patiria šildymo, elektros energijos sąnaudų.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
5. Įmonė samdo rangovus, kurie stato namus. Pastatyti namai iškart yra parduodami pirkėjams. Gavusi sąskaitas iš rangovų, įmonė pirkimo PVM neatskaito. Ar gali namai būti parduodami be PVM?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
6. Kada toliau nurodytoje situacijoje palūkanos gali būti priskiriamos leidžiamiems atskaitymams?

SITUACIJA: 2021 metais įmonė gavo paskolą pastatui rekonstruoti ir moka palūkanas. Rekonstrukcija bus baigta 2023 metais. Rekonstruotas pastatas bus išdalytas į butus ir jie bus parduodami. Kol pastatas rekonstruojamas, t. y. 2021–2022 metais ir 2023 metais iki šios dienos, įmonė jokių pajamų negavo.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
7. Patalpų nuomininkas savo sąskaita atliko išsinuomotų patalpų remontą. Nustatyta, kad jis pailgino patalpų naudingo tarnavimo laiką ir pagerino jų naudingąsias savybes. Kokios pelno mokesčio pasekmės kyla nuomotojui?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
8. Kokios PVM prievolės kyla įmonei dėl mainų sandorio toliau nurodytoje situacijoje?

SITUACIJA: 2019 metais įmonė, PVM mokėtoja, įsigijo komercinės paskirties NT ir naudojo jį savo veikloje. Pirkimo PVM buvo atskaitytas. 2023 metais buvo sudarytas mainų sandoris su fiziniu asmeniu: įmonė perleido minėtą NT fiziniam asmeniui ir mainais iš jo gavo kitą NT objektą. NT objektų rinkos vertė, nustatyta vertintojų, buvo tokia pati.