Mokesčių SUFLERIS | Žinių patikrinimo testas

Žinių patikrinimo testas

PUBLIKUOTAS 2022-11-18

Kviečiame Jus pasitikrinti savo žinias - be įtampos, su arbatos ar kavos puodeliu. Šis testas skirtas Jūsų tobulėjimui ir savarankiškam žinių įsivertinimui.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
1. Tėvai norėtų sūnui padovanoti savo sutaupytą 10 000 Eur sumą grynaisiais pinigais. Ar tokiam sandoriui taikomas 5 000 Eur ribojimas pagal Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymą?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
2. LT PVM mokėtojas nugabeno įrangą iš Lietuvos į Estiją ir nuomoja ją Estijos PVM mokėtojui. Kur šios nuomos paslaugos laikomos suteiktomis PVM apskaičiavimo tikslais?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
3. Ar toliau nurodytoje situacijoje kelionės organizavimo paslaugos mokestis gali būti laikomas leidžiamais atskaitymais?

SITUACIJA: darbuotojas turėjo skristi į komandiruotę, bet buvo atšauktas skrydis. Kelionės organizatorius išrašė kreditinę sąskaitą nurodydamas atšaukto skrydžio bilieto kainą. Tačiau jis negrąžino kelionės organizavimo paslaugos mokesčio.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
4. Ar toliau nurodytoje situacijoje gali būti taikoma GPM įstatymo 17 str. 1 d. 58 punkte nustatyta lengvata, t. y. ar gyventojo nauda gali būti neapmokestinama GPM?

SITUACIJA: LT įmonės darbuotojas 2018 m. lapkričio mėn. sudarė pasirinkimo sandorį su LT įmonę kontroliuojančia DE įmone, pagal kurį jis 2022 m. gruodžio mėn. turi teisę įsigyti DE įmonės akcijų už lengvatinę 2018 m. sutartyje nustatytą kainą. LT įmonės darbuotojas pasirenka vykdyti šį sandorį ir įsigyja akcijų už lengvatinę kainą.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
5. Ar toliau nurodytoje situacijoje LT PVM mokėtojas gali Lietuvoje atskaityti pirkimo PVM?

SITUACIJA: LV PVM mokėtojas pardavė įrangą LT PVM mokėtojui, kuris išgabeno ją į Estiją ir nuomoja EE PVM mokėtojui. Įranga buvo gabenama iš Latvijos tiesiai į Estiją. LT PVM mokėtojas tiekėjui nurodė savo lietuvišką PVM kodą ir jis tiekimui pritaikė 0 proc. PVM tarifą. LT PVM mokėtojas Lietuvoje apskaičiavo 21 proc. pardavimo PVM.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
6. Kuris tiekimas trikampės prekybos atveju gali būti apmokestinamas PVM taikant 0 proc. PVM tarifą?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
7. Kuris asmuo turi organizuoti prekių gabenimą toliau nurodytoje situacijoje, kad būtų galima taikyti trikampės prekybos taisyklę?

SITUACIJA: PL PVM mokėtojas gamina ir tiekia prekes, LT PVM mokėtojas yra tarpininkas, perkantis prekes iš PL PVM mokėtojo ir perparduodantis jas LV PVM mokėtojui. Kai prekės patiekiamos LV PVM mokėtojui, jos yra nugabenamos iš Lenkijos į Latviją ir perduodamos LV PVM mokėtojui

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
8. Ar toliau nurodytoje situacijoje gali būti taikoma trikampės prekybos taisyklė?

SITUACIJA: PL PVM mokėtojas gamina ir tiekia prekes, LT PVM mokėtojas yra tarpininkas, perkantis prekes iš PL PVM mokėtojo ir perparduodantis jas LV PVM mokėtojui. Kai prekės patiekiamos LV PVM mokėtojui, jos yra gabenamos iš Lenkijos į Lietuvoje esantį sandėlį, ten LT PVM mokėtojas jas sukomplektuoja su kitomis prekėmis, tuomet gabena į Latviją ir pristato LV PVM mokėtojui.