Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

  Prastovos karantino metu

Padovanojo darbuotojams kelionę ir skaičiuoja bruto pajamas

2019-10-11

Pajamos natūra nebūna neto ar bruto. Jų vertė nustatoma pagal teisės aktų nuostatas, todėl kai darbuotojas gauna paslaugas, už kurias moka įmonė, pajamų natūra suma yra pinigų suma, kurią įmonė sumokėjo už šias paslaugas ir kurią patvirtina paslaugų pirkimo sąskaitos. Pajamos natūra ir GPM skaičiuojami tada, kai darbuotojas gauna dovaną, bet ne tada, kai įmonė sumoka už paslaugas. Jeigu kelionė įvyko rugsėjo mėnesį, apmokestinamoji pajamų natūra vertė bus deklaruojama rugsėjo mėnesio SAM pranešime ir GPM313 deklaracijoje, o pats GPM turėtų būti deklaruojamas kartu su to mėnesio darbo užmokesčio GPM suma.


Susijusios konsultacijos

Renginys darbuotojams ir svečiams

2014-10-06

Ar inventoriaus nuoma, prizai komandoms ir kitos renginio išlaidos yra svečių ir darbuotojų pajamos natūra

Pajamų natūra registravimas apskaitoje

2016-01-29

Konsultacijoje aptartas darbuotojams įteiktų dovanų kuponų ir nuo jų vertės apskaičiuotų mokesčių registravimas apskaitoje.

Dovanos pinigais darbuotojams

2019-02-18

Pinigais įteiktoms dovanoms VSD įstatyme lengvatų nustatyta nėra, todėl reikėtų nustatyti, kokį mėnesį dovanos buvo įteiktos, ir tikslinti to mėnesio SAM pranešimą – skaičiuoti darbuotojo...

Prizai geriausiems darbuotojams

2015-01-26

Ar VMI jų neapmokestins

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 7000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.