Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

  Prastovos karantino metu

Mokėjo papildomas sveikatos draudimo įmokas ir įteikė dovanų čekį

2019-01-21

Šios abiejų rūšių darbuotojo pajamos yra GPM objektas ir gautos natūra. Kiekvienai jų taikoma atskira lengvata: sveikatos draudimo įmokos turi būti ne didesnės kaip 25 proc. darbuotojo metinio darbo užmokesčio, o dovanų vertė – ne didesnė kaip 200 Eur per metus. Sudėti jų nereikia. Deklaruoti metinėje GPM312 deklaracijoje jas taip pat reikės atskirai, nurodant skirtingus pajamų rūšių kodus.

Klausimas

Įmonė per 2018 metus papildomai suteikė darbuotojui tokių pajamų:
– mokėjo įmokas už papildomą (savanoriškąjį) sveikatos draudimą, suma – 300 Eur (ne didesnė kaip 25 proc. per mokestinį laikotarpį darbuotojui apskaičiuotų su darbo santykiais susijusių pajamų);
– padovanojo 100 Eur vertės dovanų čekius.

Ar šios darbuotojo papildomai gautos pajamos yra pajamos natūra?
Ar šios darbuotojo papildomai gautos pajamos turi būti sudedamos?
Ar šių darbuotojo papildomai gautų pajamų nereikia apmokestinti GPM ir „Sodros“ įmokomis, nes bendra jų suma didesnė kaip 200 eurų?

MERITS atsakymas

Draudimo įmokos ir padovanotas čekis laikomi darbuotojo pajamomis natūra (GPMĮ 2 str. 15 d.).

Darbuotojo naudai sumokėtos sveikatos draudimo įmokos gali būti neapmokestinamos GPM pagal GPMĮ 17 str. 1 d. 14-1 punkto nuostatas, dovana – pagal GPMĮ 17 str. 1 d. 39 punktą. Tai dvi atskiros lengvatos ir jos taikomos atskirai. GPM gali būti neapmokestinama iki 25 proc. metinio darbo užmokesčio dydžio draudimo įmoka ir iki 200 Eur per metus įteiktų dovanų vertė. Sudėti jų nereikia.

VSDĮ nurodyta, kad įmokos neskaičiuojamos nuo „darbuotojo gautų iš darbdavio pajamų natūra vertės, neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą“ (VSDĮ 11 str. 1 d. 19 p.). Be to, VSDĮ yra nustatyta speciali lengvata sveikatos draudimo įmokoms. Įmokos neskaičiuojamos nuo „darbuotojų naudai draudėjo mokamų draudimo įmokų už papildomąjį (savanoriškąjį) sveikatos draudimą, kai draudimo objektas yra apdraustojo asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimas, kai jos per mokestinį laikotarpį neviršija 25 procentų per mokestinį laikotarpį darbuotojui apskaičiuotų su darbo santykiais susijusių pajamų“ (VSDĮ 11 str. 1 d. 17 p.). 

Taigi, visa pajamų natūra vertė, nuo kurios nereikia skaičiuoti GPM, bus neapmokestinama ir „Sodros“ įmokomis.

Metinėje GPM312 deklaracijoje šias GPM neapmokestinamas išmokas darbuotojams reikės deklaruoti atskirose eilutėse: 

– sveikatos draudimo įmokas – nurodant 73 kodą;
– dovaną – 07 kodą.

 


Susijusios konsultacijos

Pamiršo apmokestinti 2018 metais darbuotojams pinigais įteiktas dovanas

2019-05-10

Įmonė turėtų patikslinti 2018 metų SAM pranešimą ir sumokėti „Sodros“ įmokas. 2018 metais įteiktoms dovanoms turi būti taikomi 2018 metų „Sodros“ įmokų tarifai. Apskaitoje įmokos...

Dovana darbuotojai, esančiai vaiko priežiūros atostogose

2014-07-25

Tiek nėštumo ir gimdymo atostogų, tiek vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu darbo santykiai su įmone nenutrūksta

Pramogos darbuotojams

2016-01-21

Pietūs, dovanos, dalyvavimo maratone mokesčiai ir kitos išlaidos, kurios gali būti susietos su konkrečiais darbuotojais, laikomos jų pajamomis natūra. Iki šiol įmonė jų neapmokestino GPM ir...

20 litrų degalų kelionei į darbą

2015-03-04

Darbuotojo kelionės į darbą ir iš jo išlaidos nelaikomos darbuotojo pajamomis natūra, tačiau darbdavio padovanoti 20 litrų degalų bus laikomi dovana ir apmokestinami kaip darbo užmokestis.

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 7000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.