Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Nurašo bankrutavusių pirkėjų skolas

2017-06-08

Jeigu skola susidarė 2012 ar vėlesniais metais, pirkėjas yra bankrutavęs taip, kaip nustatyta Bankroto įstatyme, įmonė turi teismo ar kreditorių susirinkimo sprendimą paskelbti įmonę likviduojama dėl bankroto ir gali įrodyti, kad šią skolą bandė susigrąžinti, įmonė galės tikslinti pardavimo PVM ir pripažinti leidžiamus atskaitymus.

Klausimas

Įmonėje susikaupė gautinų beviltiškų skolų. Įmonės skolininkės bankrutavusios, skolų sumos – nuo 300 iki 600 Eur, skolos senesnės nei vienerių metų. Ar galima išrašyti kreditinius dokumentus ir susigrąžinti sumokėtą PVM?

MERITS atsakymas

Beviltiškoms skoloms kreditiniai dokumentai nerašomi. Nuo 2012 metų susidariusioms skoloms nurašyti ir pardavimo PVM tikslinti naudojami laisvos formos dokumentai.

Šį dokumentą galima išrašyti, jeigu įmonė turi įrodymų dėl skolos beviltiškumo ir pastangų skolą atgauti. Pirkėjai yra bankrutavę ir įmonė turėtų turėti teismo sprendimus dėl įmonių likvidavimo dėl bankroto ir įrodymus, kad bandė skolą atgauti, bent jau kad dalyvavo bankroto procese (finansų ministro 2002-02-11 įsakymu Nr. 40 patvirtintų Skolų beviltiškumo bei pastangų susigrąžinti šias skolas įrodymo ir beviltiškų skolų sumų apskaičiavimo taisyklių 19 ir 20 p.).

Įmonė, turėdama skolos beviltiškumo ir pastangų skolą atgauti įrodymų, gali rašyti laisvos formos dokumentą ir pagal jį susigrąžinti sumokėtą pardavimo PVM. Jeigu bankrutavęs pirkėjas bus išregistruotas iš JAR, reikės surašyti tik vieną dokumento egzempliorių ir pasilikti sau (LRV 2002-05-29 nutarimu Nr. 780 patvirtintų Mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų išrašymo ir pripažinimo taisyklių 20-1 p.)

Laisvos formos dokumento pavyzdį galite rasti čia.


Susijusios praktinės situacijos

Iš skolininko išieško skolą su delspinigiais

2017-01-12

Išieškoti delspinigiai laikomi vieneto pelno mokesčiu neapmokestinamomis pajamomis. Delspinigiai nelaikomi PVM objektu ir PVM sąskaita faktūra nerašoma. Apskaitoje delspinigių pajamos paprastai...

Dingo konsultantas

2017-01-31

Jeigu teismas nustatė, kad pagal išrašytas sąskaitas konsultavimo paslaugos nebuvo suteiktos, įmonė praranda teisę į PVM atskaitą, o sąnaudas turi pripažinti neleidžiamais atskaitymais.

„Beviltiškų skolų PVM“

2015-04-07

Dalomoji renginio “SUPER BUHALTERIS III“ [2013 m. balandis] medžiaga.

Beviltiškų skolų PVM tikslinimo dokumentas

2014-07-29

Tokio dokumento reikalauja PVM įstatymas, jeigu tiekėjas nori susigrąžinti iš biudžeto beviltiškai skolai tenkantį pardavimo PVM (PVMĮ 89-1 str. 2 d.).

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 8000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.