Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:


  Seminaras Panevėžyje

Nurašo bankrutavusių pirkėjų skolas

2017-06-08

Jeigu skola susidarė 2012 ar vėlesniais metais, pirkėjas yra bankrutavęs taip, kaip nustatyta Bankroto įstatyme, įmonė turi teismo ar kreditorių susirinkimo sprendimą paskelbti įmonę likviduojama dėl bankroto ir gali įrodyti, kad šią skolą bandė susigrąžinti, įmonė galės tikslinti pardavimo PVM ir pripažinti leidžiamus atskaitymus.

Klausimas

Įmonėje susikaupė gautinų beviltiškų skolų. Įmonės skolininkės bankrutavusios, skolų sumos – nuo 300 iki 600 Eur, skolos senesnės nei vienerių metų. Ar galima išrašyti kreditinius dokumentus ir susigrąžinti sumokėtą PVM?

MERITS atsakymas

Beviltiškoms skoloms kreditiniai dokumentai nerašomi. Nuo 2012 metų susidariusioms skoloms nurašyti ir pardavimo PVM tikslinti naudojami laisvos formos dokumentai.

Šį dokumentą galima išrašyti, jeigu įmonė turi įrodymų dėl skolos beviltiškumo ir pastangų skolą atgauti. Pirkėjai yra bankrutavę ir įmonė turėtų turėti teismo sprendimus dėl įmonių likvidavimo dėl bankroto ir įrodymus, kad bandė skolą atgauti, bent jau kad dalyvavo bankroto procese (finansų ministro 2002-02-11 įsakymu Nr. 40 patvirtintų Skolų beviltiškumo bei pastangų susigrąžinti šias skolas įrodymo ir beviltiškų skolų sumų apskaičiavimo taisyklių 19 ir 20 p.).

Įmonė, turėdama skolos beviltiškumo ir pastangų skolą atgauti įrodymų, gali rašyti laisvos formos dokumentą ir pagal jį susigrąžinti sumokėtą pardavimo PVM. Jeigu bankrutavęs pirkėjas bus išregistruotas iš JAR, reikės surašyti tik vieną dokumento egzempliorių ir pasilikti sau (LRV 2002-05-29 nutarimu Nr. 780 patvirtintų Mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų išrašymo ir pripažinimo taisyklių 20-1 p.)

Laisvos formos dokumento pavyzdį galite rasti čia.


Susijusios konsultacijos

Nurašo bankrutavusio ir likviduojamo pirkėjo skolą

2016-07-07

Nors įmonė kreipėsi į teismą ir reikalavo skolos atlyginimo, be to, ji dar turėtų turėti įsiteisėjusią teismo nutartį likviduoti įmonę dėl bankroto ir išrašyti laisvos formos dokumentą...

Pirkėjas bankrutavo, nesumokėjęs PVM sumos

2019-04-12

Nors pirkėjas įmonei nesumokėjo tik pardavimo PVM, vargu ar mokesčių administratorius įmonei grąžins visą pirkėjo skolą. Labai tikėtina, kad iš valstybės biudžeto bus sugrąžinta tik dalis...

Nurašo 2018 metais dėl bankroto likviduotos įmonės skolą

2019-03-25

Įmonė neturėtų leidžiamų atskaitymų pripažinti 2018 metais, o PVM tikslinti 2019 metais. Pelno mokesčio ir PVM apskaičiavimo tikslais taikomos tos pačios taisyklės ir skolos turėtų būti...

Ar reikia rašyti PVM tikslinimo dokumentą, jeigu pirkėjas bankrutavo, likviduotas ar miręs

2014-07-29

Jeigu pirkėjas bankrutavo, likviduotas arba miręs fizinis asmuo, vykdęs individualiąją veiklą, beviltiškų skolų PVM tikslinimo dokumentas rašomas vienu egzemplioriumi ir lieka tiekėjui.


Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 6000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.