Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku
2021-06-29 | Mokesčių naujiena |
Skaitymo trukmė 2 min.

Turgavietėse prekiautojai mėsa ir paukštiena pildys specialų elektroninį žurnalą VMI i.MAS sistemoje

Nuo 2021-07-01 įsigalioja gyventojams ir įmonėms taikomų Prekybos žemės ūkio ir maisto produktais turgavietėse darbo taisyklių pakeitimai, pagal kuriuos individualiąją veiklą vykdantys gyventojai, ūkininkai ir šiais produktais prekiaujančios įmonės turės kas dieną pildyti VMI išmaniojoje posistemėje esantį elektroninį apskaitos žurnalą i.ZUR. Taip valstybė nusprendė kovoti su šešėliu turgavietėse.

Apskaitai ir mokesčiams apskaičiuoti naudojamą žurnalą ir jo pildymo taisykles patvirtino žemės ūkio ministras, neviešindamas naujovių ir neinformavęs smulkiojo verslo apie būtinybę pasirengti tokios apskaitos tvarkymui. 

Nuo šiol Turgavietės žurnalas bus tik elektroninis. Jis skirtas registruoti į turgavietę ar viešąją prekybos vietą atsivežtiems (gautiems), parduotiems, paliekamiems saugoti ir nurašytiems (sugedusiems, sugadintiems, dėl natūralios netekties prarastiems, utilizuotiems) mėsai, mėsos produktams, paukštienai ir paukštienos produktams. Apskaita tvarkoma kiekine, o gautos pajamos – sumine išraiška. Apskaita tvarkoma elektroniniu būdu įvedant duomenis į Turgavietės e. žurnalą i.ZUR. 

Šis žurnalas turi būti pildomas kiekvieną dieną. Prieš pradedant prekybą į Turgavietės e. žurnalą (i.ZUR) reikia įvesti duomenis apie atsivežtus (gautus) produktus. Prekiaujant reikia įrašyti duomenis, jeigu buvo papildomai gauta maisto produktų. Pasibaigus prekybos dienai, e. žurnale reikia nurodyti, kiek per dieną parduota arba nurašyta (išvežta) produktų ir gauta pajamų.

VMI skelbia, kad Turgavietės e. žurnalą i.ZUR galima pradėti pildyti nuo 2021-07-01 ir iki 2021-08-31 jis nėra privalomas, tačiau nuo 2021-09-01 jį privalės pildyti visi prekiaujantys mėsa, mėsos produktais, paukštiena ir paukštienos produktais turgavietėse ir viešosiose prekybos vietose.

Daugiau apie Turgavietės e. žurnalą i.ZUR ir žurnalo pildymo reikalavimus galite sužinoti susipažinę su VMI paskelbtais išaiškinimais. Juos rasite čia

Originalus teisės aktų tekstas:

Žemės ūkio ministro 2020-06-16 įsakymas Nr. 3D-453 „Dėl žemės ūkio ministro 2009-05-15 įsakymo Nr. 3D-355 „Dėl Prekybos žemės ūkio ir maisto produktais turgavietėse darbo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“