Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Kuria kompiuterinius žaidimus Kipro įmonei, ne PVM mokėtojai
PASKELBTA: 2019-07-12
| 3 min.

Jeigu pirkėjas yra įmonė – apmokestinamasis asmuo, turi būti taikomos bendrosios taisyklės: paslauga bus laikoma suteikta Kipre, o prievolė skaičiuoti ir mokėti PVM teks Kipro įmonei. Tokiais atvejais turėti PVM kodo nereikalaujama, tačiau LT įmonė turėtų pasitikrinti, ar iš tiesų Kipre registruotas asmuo vykdo ekonominę veiklą ir ar žino apie savo prievolę sumokėti PVM Kipre.

Klausimas

Įmonė, PVM mokėtoja Lietuvoje, teikia programavimo paslaugas (kuria žaidimus mobiliesiems telefonams). Jei paslauga bus suteikta Kipro įmonei, ne PVM mokėtojai, kokia vieta tokiu atveju bus laikoma paslaugos teikimo vieta. Ar paslauga bus apmokestinama PVM Lietuvoje?

MERITS atsakymas

Sprendžiant, kur programavimo paslauga turi būti apmokestinama PVM, svarbu nustatyti, ar paslaugos pirkėjas yra apmokestinamasis asmuo. Jeigu pirkėjas bus laikomas apmokestinamuoju asmeniu, tai paslaugos suteikimo vieta bus jo įsikūrimo valstybė. Tokiu atveju būtų taikomas atvirkštinis PVM (PVMĮ 13 str. 2 d.). 

Apmokestinamuoju asmeniu laikomas bet kokio pobūdžio ekonominę veiklą vykdantis juridinis arba fizinis asmuo (PVMĮ 2 str. 2, 15 ir 37 d.), kuris gali būti neįsiregistravęs kaip PVM mokėtojas. Taigi, jums reikėtų nustatyti, ar Kipro įmonė iš viso vykdo ekonominę veiklą, kokią veiklą ir ar įmonę galima laikyti apmokestinamuoju asmeniu. Jeigu ji yra apmokestinamasis asmuo, būtų taikomas atvirkštinis PVM ir LT įmonė PVM neskaičiuotų. Išrašydama PVM sąskaitą faktūrą, ji įrašytų „reverse charge“ ir nurodytų Direktyvos 2006/112/EB 44 straipsnį.

Jeigu paaiškėtų, kad Kipro įmonė nėra apmokestinamasis asmuo (nors tai mažai tikėtina), programavimo darbai turėtų būti priskirti elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms, kurioms taikomos specialios apmokestinimo PVM taisyklės:

– LT įmonė skaičiuotų lietuvišką 21 proc. PVM, jeigu tenkinamos PVMĮ 13 str. 15-1 dalies nuostatos: „asmenims, kurie nėra apmokestinamieji asmenys ir kurie yra įsikūrę (t. y. kurių buveinė arba nuolatinė gyvenamoji vieta yra) kitose valstybėse narėse, ir suteiktų paslaugų vertė (neįskaitant PVM) einamaisiais kalendoriniais metais neviršija ir praėjusiais kalendoriniais metais neviršijo 10 000 eurų, laikoma, kad šios paslaugos suteiktos šalies teritorijoje“;

– arba mokėtų PVM Kipre tiesiogiai ar registruotųsi MOSS sistemoje (PVMĮ 13 str. 15 d.).

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 8000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.