Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Dalijasi automobiliu su „Citybee“ ar „Spark“ klientais
PASKELBTA: 2019-10-07
| 2 min.

Nors taip yra vadinama paslauga, iš tiesų „Citybee“ ar „Spark“ su jumis automobiliais nesidalija. Automobiliais nesidalija ir jų klientai. Įmonės leidžia naudotis jiems priklausančiu turtu už atlygį ir tai yra nuoma. Ta aplinkybė, kad automobiliu naudojatės trumpai ir ne kasdien, o pačius automobilius galite rasti bet kurioje miesto gatvėje, paslaugos esmės nekeičia. Lengvųjų automobilių nuomos pirkimo PVM neatskaitomas, net jeigu paslauga vadinama dalijimosi paslauga.

Klausimas

Pagal bendrąją taisyklę lengvųjų automobilių pirkimo ir nuomos PVM neatskaitomas. O kaip yra tuo atveju, kai yra perkama automobilių dalijimosi paslauga (pvz.: „Citybee“, „Spark“)?

MERITS atsakymas

Vargu ar „Citybee“ ar „Spark“ kompanijos su savo klientais dalijasi automobiliais. Automobiliai priklauso šioms kompanijoms ir jos leidžia jums, kaip klientui, automobiliu naudotis už atlygį. Turto naudojimas už atlygį yra nuoma. 

PVMĮ 62 str. 2 dalyje nurodyta, kad neatskaitomas „pirkimo arba importo PVM už lengvąjį automobilį, skirtą vežti ne daugiau kaip 8 žmones (neskaičiuojant vairuotojo), arba nurodytos klasės automobilį, priskiriamą visureigių kategorijai, jeigu automobilis nebus tiekiamas arba išnuomojamas, taip pat juo nebus teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos. Tie patys apribojimai taikomi atskaitant pirkimo PVM už nurodytų kategorijų automobilių nuomą. Šie apribojimai netaikomi tik nurodytų kategorijų automobiliams, jeigu jie pagal teisės aktus, reglamentuojančius transporto priemonių klasifikavimą ir kodavimą, priskiriami specialios paskirties transporto priemonėms“.

Kaip ta nuoma organizuojama – su vairuotoju, be vairuotojo, išnuomojama keliems kilometrams, valandoms ar mėnesiui, neturi reikšmės. Jeigu pats automobilis yra priskiriamas lengviesiems, jo nuomos paslaugos pirkimo PVM neatskaitomas, nebent pati paslauga yra perparduodama su PVM.

Su šia tema susijusi konsultacija „M1 ir N1 kategorijų automobilių pirkimo PVM atskaita“. 

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 8000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.