Mokesčių SUFLERIS | Mokesčių naujienų testas
Mokesčių naujienų testas

Žinių patikrinimo testas

PUBLIKUOTAS 2023-08-11

Kviečiame Jus pasitikrinti savo žinias - be įtampos, su arbatos ar kavos puodeliu. Šis testas skirtas Jūsų tobulėjimui ir savarankiškam žinių įsivertinimui.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
1. Įmonė nuomojasi kelis butus ir suteikia juos naudotis darbuotojams iš trečiųjų šalių. Skaičiuojamos jų pajamos natūra. Butų nuoma yra apmokestinta PVM. Ar šis PVM gali būti priskiriamas leidžiamiems atskaitymams?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
2. UAB svarsto padidinti minimalią ilgalaikio turto (IT) vertę nuo 1 000 iki 3 000 Eur. Kokios įtakos finansinėje apskaitoje tai turėtų anksčiau įsigytam ir apskaitoje užregistruotam IT, kurio įsigijimo savikaina mažesnė nei 3 000 Eur?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
3. Įmonė pirko naudotą krovininį automobilį. Prieš pradedant jį eksploatuoti buvo patirta įvairių išlaidų. Kurios iš šių išlaidų neturėtų būti įtraukiamos į automobilio įsigijimo vertę finansinės apskaitos ir pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais?
  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
4. Kokia dalis arbatpinigių išlaidų gali būti priskirta leidžiamiems atskaitymams?

Situacija: įmonės vadovas pietavo restorane su verslo partneriais. Restoranas išrašė įmonei PVM sąskaitą faktūrą. Į ją yra įtraukta restorano apskaičiuota arbatpinigių suma, nuo jos apskaičiuotas PVM. Įmonė yra surinkusi reikiamus įrodymus, kad galima šias išlaidas priskirti reprezentacinėms sąnaudoms.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
5. Ar toliau nurodytoje situacijoje galima pirkėjams nerašyti PVM sąskaitų faktūrų, jeigu pirkėjai jų nepageidauja?

Situacija: VšĮ, PVM mokėtoja, teikia PVM neapmokestinamas sporto paslaugas. Pirkėjai gali patekti į paslaugų teikimo vietą ir gauti paslaugas tik pateikę jiems išduodamus bilietus, o juos gauna tuomet, kai sumoka už paslaugas pervedimu į banką.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
6. Kaip toliau nurodytos išlaidos turėtų būti vertinamos pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais?

Situacija: įmonė įsigijo tarptautinį prekių ženklą, įregistruotą Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijoje. Teisinėms paslaugoms, susijusioms su šiuo sandoriu, įsigyti išleista 3 000 Eur.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
7. Ar MB dėl toliau nurodytų įsigijimų turi registruotis kaip PVM mokėtoja ir skaičiuoti PVM Lietuvoje?

Situacija: MB, ne PVM mokėtoja, perka ir perparduoda naudotas automobilių detales. Jos yra perkamos iš Latvijos tiekėjo, LV PVM mokėtojo. Jis tiekimams taiko maržos schemą. Iš Latvijos įsigytos naudotos prekės yra atgabenamos į Lietuvą.

  • Prašome pasirinkti atsakymo variantą
8. Įmonė, ne PVM mokėtoja, nusipirko kelis naudotus lengvuosius automobilius, skirtus perparduoti. Automobiliai buvo pirkti su PVM. Prieš jų pardavimą įmonė tapo PVM mokėtoja. Ar automobilių pardavimas turi būti apmokestintas PVM?