Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:


Gyvybės draudimo įmokos ne įmonės darbuotojo naudai

2017-11-02

Gyvybės draudimo įmokoms, mokamoms ne darbuotojų naudai, GPM lengvatų netaikoma. Šios pajamos natūra priskiriamos A klasės pajamoms ir apmokestinamos 15 proc. GPM, kurį turi sumokėti įmonė. Įmokų sumos deklaruojamos mėnesio deklaracijose (FR0572) ir metinėse deklaracijose (FR0573). Jeigu paaiškėtų, kad įmokos buvo mokamos darbuotojo šeimos narių naudai, būtų laikoma, kad pajamų gavo darbuotojas. Tuomet būtų skaičiuojamas ne tik GPM, bet ir „Sodros“ įmokos – apmokestinama kaip darbo užmokestis.


Susijusios konsultacijos

Apdraudė vadovus pagal sąrašą gyvybės ir sveikatos draudimu jų naudai

2019-03-25

GPM ir „Sodros“ įmokomis yra apmokestinamos visos darbuotojų naudai sumokėtos draudimo įmokos, išskyrus nustatytas GPMĮ 17 str. 1 d. 14 ir 14-1 punktuose. Pajamos natūra pripažįstamos ir tuomet,...

Gyvybės draudimas įmonės naudai

2013-01-10

Įmonės savo naudai sumokėtos įmokos, gali būti leidžiamais atskaitymais, net jeigu apskaitoje įmonė registruoja finansinį turtą.

Ar reikia deklaruoti neapmokestinamas draudimo įmokas

2014-08-13

Gyvybės draudimo įmokos, mokamos darbuotojo naudai, yra laikomos A klasės pajamomis.

IĮ moka gyvybės draudimo įmokas už savininką

2013-09-03

Ar savininko naudai sumokėtos įmokos yra jo pajamos natūra? Ar tai leidžiami atskaitymai?


Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 6000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.