Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:


CFO renginys: „VERSLO ŽVALGAS“ (#05) Vindikacija

2017-02-28 / Renginys

Žemiau rasite vaizdo įrašus iš 2017-02-28 vykusio MERITS renginio, skirto įmonių akcininkams, direktoriams ir finansų vadovams. Šiuos keturis pranešimus gali stebėti visi „Finansų vadovo“, „Vyr. finansininko“ ar „Finansininko“ planą įsigiję abonentai bei atskirai transliaciją įsigiję vartotojai. Jei turite klausimų, maloniai prašome rašyti į pagalba@mokesciu-sufleris.lt.

verslo žvalgas #05

EFEKTYVI VERSLO SAUGA ĮMONĖJE

Rolandas Terminas, "BIOVELA GROUP" prevencijos departamento direktorius ir verslo saugos vadovų klubo "Prevencijos kodas" moderatorius, pristato verslo saugos temą iš praktinės pusės ir apžvelgia svarbiausias prielaidas, kurios būtinos norint įmonėje turėti sėkmingą vindikacijos funkciją. Kaip teisingai sudėlioti prioritetus, kad pastangos būtų produktyvios? Kokie indikatoriai (“raudonos vėliavėlės”) gali būti nesąžiningos darbuotojų ar trečiųjų asmenų veiklos požymiai? Šiuolaikiniai verslo saugos poreikiai neapsiriboja vien įmonės “vidinio policininko” funkcija. Praktika rodo, kad daugeliu atvejų patirta žala realiai nebūna atlyginta, net kai kaltininkas ir žalos priežastys yra sėkmingai išaiškintos. Norint sėkmingai įgyvendinti vindikacijos funkciją įmonėje, už verslo saugą ir prevenciją atsakingi asmenys turi sinergiškai integruotis į verslo procesus ir padėti juos tobulinti, kad būtų galima užkirsti kelią žalos atsiradimui.

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >


verslo žvalgas #05

VERSLO SAUGA: KESKO SENUKAI ATVEJIS

Valerij Varlamov, KESKO SENUKAI verslo prevencijos skyriaus vadovas, atskleidžia, kaip šioje įmonėje verslo sauga aktyviai rūpinasi jau 15 metų veikiantis dedikuotas verslo prevencijos skyrius, kuriame šiuo metu dirba 17 darbuotojų. Valerij pristato savo kuruojamą sritį - verslo procesų saugą, kuri apima pirkimus, pardavimus, rinkodarą ir paslaugas. Siekiant užtikrinti efektyvią nuostolių prevenciją, būtina skirti dėmesio tiek reagavimui į operatyviąją informaciją (kitų departamentų ar verslo parnerių identifikuotas problemas), tiek savo iniciatyva sukurti analizės procesus, kurie padeda nustatyti rizikos šaltinius ir laiku sustabdyti nesąžiningą veiklą, kol dar nuostoliai nesusikaupė.

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >


verslo žvalgas #05

ĮMONĖS KIBERNETINIS ATSPARUMAS:
KAIP PRISITAIKYTI PRIE NAUJŲ GRĖSMIŲ?

Šiuolaikinė kibernetinė erdvė - kaip “laukiniai vakarai”, tik blogiau. Tai ideali terpė nesąžiningų asmenų veiklai, nes šiuolaikinės ryšio priemonės suteikia vis daugiau sąlyčio taškų, per kuriuos nematomai galima prieiti prie svarbių įmonės duomenų ir gana mažomis pastangomis sukelti reikšmingų nuostolių. NRD CS vadovas Vilius Benetis turi 20 metų patirtį IT sektoriuje kuriant kritines kontrolės priemones efektyviai kibernetinei gynybai ir vykdant e-nusikaltimų prevenciją. Šiame pranešime Vilius dalinasi patirtimi apie kiber-rizikų valdymą ir pateikia praktinius patarimus vadovams. Kokias priemones/procesus verta įsidiegti siekiant bent minimaliai sumažinti šias rizikas? Kaip padidinti įmonės atsparumą galimoms atakoms, kad net ir joms įvykus būtų galima užtikrinti įmonės veiklos tęstinumą ir nuostolių prevenciją?

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >


verslo žvalgas #05

NETIPINIŲ VERSLO RIZIKŲ DRAUDIMAS

Ar galima apsidrausti rizikas, kurios kyla dėl nesąžiningų asmenų (taip pat ir darbuotojų) nusikalstamos veiklos? Kokias prevencines sąlygas turi tenkinti įmonė, norinti draustis tokia draudimo rūšimi? Colemont vadovas Giedrius Čiurinskas pristato šios rūšies rizikos draudimo ypatumus. Jis pristatys pavyzdžius iš Lietuvos praktikos, kai žala dėl nesąžiningų asmenų veiklos tapo reikšminga finansine problema įmonei. Dalis pranešimo bus skirta visiškai naujai sričiai - draudimui nuo kibernetinių rizikų.

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >

Komentarai

Komentarų nėra

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 6000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.