Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku
2016-11-08 | Skaitymo trukmė 4 min.
CFO renginys: „VERSLO ŽVALGAS“ (#04) Pirkimų valdymas ir centralizavimas

Žemiau rasite vaizdo įrašus iš 2016-11-08 vykusio MERITS renginio, skirto įmonių akcininkams, direktoriams ir finansų vadovams. Šiuos keturis pranešimus gali stebėti visi „Finansų vadovo“, „Vyr. finansininko“ ar „Finansininko“ planą įsigiję abonentai bei atskirai transliaciją įsigiję vartotojai. Jei turite klausimų, maloniai prašome rašyti į pagalba@mokesciu-sufleris.lt.

verslo žvalgas #04

PIRKIMŲ VALDYMAS: DIRBI SAU, KLIENTAMS AR... TIEKĖJAMS?

Sutaupytas arba permokėtas pirkimų euras gali daryti kur kas reikšmingesnę įtaką pelnui ir konkurencingumui nei pardavimų euras. Dauguma LT bendrovių apie 2/3 pajamų išleidžia tiekėjams, o pirkimų valdymą supranta kaip tiekimo užsakymų valdymą ir “gaisrų gesinimą”. Tuo tarpu pirkimų valdymas - kur kas platesnė sfera. Merkys Saukevičius pirkimų srityje turi 12 metų patirtį. Pranešimo metu jis pristato geriausios praktikos apžvalgą ir aptaria pagrindinius pirkimų valdymo principus. Jis rekomenduoja atskirti pirkimus nuo tiekimo, išgryninti su pirkimais dirbančių asmenų funkcijas, lyginti “obuolį su obuoliu”, taikyti “penkių kriterijų” taisyklę ir nepamiršti derėtis.

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >


verslo žvalgas #04

PIRKIMŲ CENTRALIZACIJOS ĮTAKA VERSLUI:
NUO KAŠTŲ TAUPYMO IKI EFEKTYVUMO GERINIMO

Kaip valdyti įmonės pirkimus, kad tai duotų naudą visai organizacijai? Kaip valdyti neišvengiamai kylančią biurokratiją? Kas turi inicijuoti poreikio auditą ir organizuoti pirkimo vykdymą? Ar visais atvejais prasminga gauti 2-3 tiekėjo pasiūlymus ir ieškoti pigiausios kainos? “Vilkyškių pieninės” generalinis direktorius Gintaras Bertašius pristato praktinio atvejo analizę - pasidalina patirtimi ir įžvalgomis apie pirkimų centralizavimo privalumus bei trūkumus savo įmonėje. “Vilkyškių pieninės” įmonių grupėje pirkimai centralizuoti jau aštuonerius metus. Pirkimų procesus organizuoja ir vykdo atskira pirkimų sprecialistų komanda, kurios darbo rezultatai - ne tik tiesioginė ekonominė nauda dėl sąnaudų sumažėjimo, bet ir netiesioginė nauda, kuri evoliucionuoja į efektyvumo gerinimą visos įmonių grupės mastu.

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >


verslo žvalgas #04

APYVARTINIO KAPITALO VALDYMAS VYKDANT PIRKIMUS:
KAIP TURIMĄ LIKVIDUMĄ PANAUDOTI PELNO DIDINIMUI?

Iš kur atsiranda arba dingsta pinigai pradiniame apyvartinio kapitalo etape – pirkimuose? Kokie įrankiai ir instrumentai gali padėti sutarti geresnes atsiskaitymo sąlygas su tiekėjais, ir kaip vėliau šias sąlygas panaudoti didinant įmonės pelną. Pranešimą pristato Linas Obuolevičius, kuris apyvartinio kapitalo valdymo patirtį kaupė nuo 2004 metų (kaip finansų direktorius “IKI”, “Retal”, “Pigu.lt”). Lino nuomone, pirkimai turi būti valdomi iš pardavimų perspektyvos, o turimą likvidumą reikia panaudoti pelno didinimui.

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >


verslo žvalgas #04

ELEKTROS PIRKIMO YPATUMAI LIETUVOJE

Vienas iš reikšmingesnių pirkimų didesnėse įmonėse - elektros pirkimas. Lietuvoje 99 proc. atvejų elektra perkama vieną kartą per metus, besibaigiant esamai sutarčiai. Sujungus Baltijos šalių elektros rinkas su Skandinavija, toks pirkimas tampa rizikingas, nes Lietuvos mažmeninė rinka pradeda reaguoti į finansinės rinkos svyravimus ir ta priklausomybė ateityje tik didės. Suomijos ateities sandorių kainos metų eigoje svyruoja iki 30 proc., todėl Lietuvoje ateityje laukia ne žemesnių kainų, bet labiau didelių svyravimų periodas. Taigi verta apsvarstyti įvaresnes kainų hedžinimo galimybes ir į elektros pirkimą žiūrėti ne kaip į vienkartinį veiksmą, bet kaip į tęstinį procesą. Ypač jei elektros suvartojimas sudaro reikšmingą dalį įmonės sąnaudose. Savo patirtimi dalinasi elektros energijos pirkimo specialistas Artūras Šyvokas, kuris šioje srityje dirba nuo pat rinkos atsidarymo 2010 metais.

PERŽIŪRĖTI PRANEŠIMĄ >