Kviečiame finansų vadovus, generalinius
direktorius ir akcininkus

Marija Gurskienė | Vadovų klubai | Steigėja ir direktorė

Pamatykite rinkos lyderius ir išgirskite jų auksines apyvartinio kapitalo valdymo taisykles.
Pasitikrinkite, ko galima ir reikia tikėtis iš finansų vadovo.

 

 Registruotis 

2015 m. gegužės 7 d. | Vilnius Grand Resort | Pradžia 10:00 val.

 


Išankstinė dalomoji medžiaga

Užsisakykite išankstinę medžiagą ir apsispręskite, ar šis renginys Jums bus naudingas.

Jūs iš karto gausite el. pašto žinutę su nuoroda į šį PDF dokumentą:

"Auksinės apyvartinio kapitalo valdymo taisyklės"

 Užsisakyti nemokamai                                                        
Programa | Gegužės 7 d. | Vilnius Grand Resort

 

"Pinigų valdymas įmonių grupėje per finansų inžinerijos įmonę"

Vidas Lazickas |  Koncerno „MG Baltic" ekonomikos ir finansų direktorius, Pirmojo finansų vadovų klubo narys nuo 2009 m.

“MG Baltic” koncerną sudaro daugiau nei 50 įmonių ir jo bendra apyvarta viršija pusę milijardo eurų. Esant tokiam mastui, koncernas jau pats gali veikti iš dalies kaip finansinė institucija, kurioje galioja savos pinigų valdymo taisyklės. Šių taisyklių autorius - Vidas Lazickas, kuris koncerne finansus prižiūri jau beveik 15 metų. Šio pranešimo metu Vidas pasidalins savo auksinėmis taisyklėmis, kurių pagalba jis viso koncerno finansus “iš viršaus” valdo per specialiai tam įkurtą finansų inžinerijos įmonę. Vido pagrindinė auksinė taisyklė skamba maždaug taip: “Eini į  banką skolintis pinigų tada, kai turi pinigų”. Tačiau jis laikosi ir kitų vidinių nuostatų dėl nuosavo ir skolinto kapitalo santykio, įmonių likvidumo, mokumo ir kitų rodiklių. Apyvartinio kapitalo valdymo Vidas nerekomenduoja painioti su pinigų išėmimu, įmonių tarpusavio skolinimais nesižavi, o investuoja tik į tuos instrumentus, kurių ne mažiau kaip 80 procentų vertės greitai gali paversti pinigais. 

 Registruokis dabar 

 

"Apyvartinio kapitalo valdymas gamybos ir prekybos grandinėje"

Linas Obuolevičius | “Retal Industries Group” finansų direktorius Europos regionui, Pirmojo finansų vadovų klubo narys 2009-2014 m.

Linas turi daug patirties valdant kapitalą visoje verslo grandinėje. Devynerius metus jis buvo atsakingas už “IKI” mažmeninio tinklo finansus, o pastaruoju metu valdo tarptautinio PET gamintojų koncerno “Retal” Europos regiono finansus - virš 300 mln. eurų apyvartą. Lino nuomone, pinigai visada turi savo kainą ir ją visada reikia skaičiuoti - net ir šiais laikais, kai pinigai ypač pigūs. Jo pagrindinė apyvartinio kapitalo valdymo taisyklė: "Keiti mažesnę naudą į didesnę naudą". Kai viską, kas svarbu, skaičiuoji ir matuoji, jos ne taip jau sunku ir laikytis. Iš šios taisyklės kyla ir kitos rūpestingo finansų šeimininko taisyklės - pirkimus daryti iš pardavimų perspektyvos, suprasti ir valdyti gražios lentynos kainą, nebijoti prašyti geresnių finansinių sąlygų derantis dėl maržos ir kt. Ne mažiau svarbi dalis yra tinkamas rizikos valdymas - visada įvertinti ir, jei būtina, apdrausti. Ir nepamiršti apie likvidumo buferį nenumatytiems atvejams. 

 Registruokis dabar 

 

"Kaip per porą metų ženkliai pagerinti kapitalo grąžą?"

Aldona Jakutienė | “Statoil Lietuva” finansų ir kontrolės direktorė, Pirmojo finansų vadovų klubo narė nuo 2012 m.

Aldona yra į veiksmą orientuota finansų vadovė. Ir ji tikrai turi kuo pasididžiuoti - per tris metus savo prižiūrimai įmonei yra pakėlusi ROCE rodiklį daugiau nei 15 procentinių punktų. Kaip tai įmanoma? Vien dėmesio rodikliams nepakanka. Tenka pajungti visą organizaciją ir įjungti visos komandos kūrybiškumą. Tai, kad akcininkai laukia dividendų, nemotyvuoja darbuotojų, tačiau jei sakai, kad nori būti efektyviausias rinkoje - visai kitas reikalas. Aldona savo pranešimo metu pasidalins savo “tips and tricks”, kaip tinkamai iškelti ROCE vėliavą, paprasta kalba perduoti žinias apie finansus darbuotojams, įtraukti juos per žaidimus ir užtikrinti, kad vadovai “nesuvalgytų” savo darbuotojų iniciatyvos. Aldona skatina nuolat lygintis su kitomis grupės įmonėmis ir konkurentais, o jos auksinė taisyklė: “visa apskaita turi būti daroma verslui, o mokesčiams - tik ataskaitos”. 

 Registruokis dabar 

 

"Apyvartinio kapitalo valdymas užsienyje: skaldyk ir valdyk"

Tomas Strumskas | „Vičiūnų“ įmonių grupės finansų direktorius ir valdybos narys, Antrojo finansų vadovų klubo narys nuo 2011 m.

„Vičiūnų“ įmonių grupę sudaro 70 įmonių 17 pasaulio šalių, devynios gamyklos ir virš 7500 darbuotojų. Tomas Strumskas grupės finansus valdo nuo 2009 m. ir turi nemažai išminties apie apyvartinio kapitalo naudojimą užsienyje. Ta išmintis, be abejo, atėjo iš praktikos bei išmoktų pamokų. Kaip nesugriūti esant agresyviai plėtrai? Kurį banką rinktis - “naminį” ar vietinį? Kaip užtikrinti pakankamą finansavimą verslui užsienyje įsibėgėjus ir pradėjus greitai augti? Juk EBITDA - ne tas dalykas, iš kurio gali algas išmokėti. Kaip išvengti pagundos tol liekninti užsienio įmonės finansus, kol tai taps anoreksija? Ar įmanoma užtikrinti, kad finansams sunegalavus vienoje iš užsienio įmonių, problema per taip vadinamą “spillover’io” efektą nepakenktų kitoms įmonėms grupėje? Tomo auksinė taisyklė: “skaldyk ir valdyk!”. Net jei tai reiškia skolintis ta užsienio valiuta, kuria uždirbi pajamas, kai metinė palūkanų norma yra 12-20 proc. Vienintelė išimtis - tarptautinis draudimo polisas.

 Registruokis dabar 

 

"Apyvartinio kapitalo valdymas per kainodarą"

Andrius Kavoliūnas | MERITS partneris, Pirmojo ir Antrojo finansų vadovų klubo fasilitatorius nuo 2009 m.

Asocijuotų asmenų kainodara (angl. "transfer pricing") finansų vadovams ir verslo savininkams dažniausiai pažįstama kaip nepageidautinas, brangiai kainuojantis ir verslą apribojantis veiksnys. Tačiau yra ir kita šio reiškinio pusė - galimybė teisėtai užsiimti finansinių srautų ir pelno inžinerija. Tinkamai sudėliojus sandorio funkcijas ir rizikas, kainodara tampa puikiu apyvartinio kapitalo valdymo instrumentu visai įmonių grupei. Tačiau ar visais atvejais šį instrumentą verta naudoti? Galimybė apsiginti prieš mokesčių administratorių nebūtinai reiškia, kad tai naudinga ir saugu verslui. Pranešimo metu Andrius pasidalins 12 metų mokesčių konsultavimo patirtimi, per kurią susiformavo tokia jo auksinė taisyklė: "Pirmiausia verslas, paskui mokesčiai".

 Registruokis dabar 
 

 

Apie renginio organizatorius


MERITS

Šio renginio organizatorius - "MERITS". Tai didžiausia nepriklausoma mokesčių konsultavimo bendrovė Lietuvoje. Didžiuojamės, kad esame taip pat ir labiausiai klientų rekomenduojama bendrovė Lietuvoje.

Nuo 2009 m. MERITS taip pat teikia žinių naujinimo vyr. buhalteriams bei finansų vadovams paslaugą "Mokesčių SUFLERIS". Šios paslaugos abonentai interneto svetainėje www.mokesciu-sufleris.lt turi prieigą prie daugiau nei 3000 mokesčių konsultacijų, virš 100 įvairių elektroninių webinarų, seminarų vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Atskira šios paslaugos rubrika - "CFO žvalgas" - yra skirta išimtinai finansų vadovams. 


VADOVŲ KLUBAI

Pagrindinis šio renginio partneris - "Vadovų klubai". Jau septynioliktus veiklos metus skaičiuojantys klubai vienija daugiau nei 400 lyderiaujančių Lietuvos įmonių vadovų, savininkų ir aukščiausio lygio specialistų, dalyvaujančių 24 vadovų klubuose visoje Lietuvoje. Daugiau nei 40% jo narių yra top 300 Lietuvos bendrovių aukščiausi vadovai, o bendra Vadovų klube atstovaujamų įmonių apyvarta siekia virš 30% Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Plačiau skaitykite www.klubai.lt.

 

Mokesčių SUFLERIS – tai MERITS mokesčių patarėjų komandos sukurta žinių naujinimo paslauga buhalteriams bei finansų vadovams. Šios paslaugos abonentai turi pastovią prieigą prie daugiau nei 6000 mokesčių konsultacijų, seminarų transliacijų internetu, vaizdo įrašų, žinių testų ir kitos profesinės medžiagos. Mokesčių SUFLERIS – lengvas būdas sužinoti. Daugiau informacijos - www.sufleris.lt.